Pitná diéta: výhody, ponuky, načasovanie, výsledky

voda s citrónom a malinami na pitnú diétu

Na chudnutie pri akejkoľvek diéte je potrebná obrovská sila vôle. Vydržať päť dní v ponuke ovocia a zeleniny môže byť veľmi náročné - druhý deň trápia hlad a zdá sa, že je nemožné dodržať diétny režim.

Ak ste odhodlaní zmeniť sa - schudnúť a zmenšiť objemy, mali by ste sa rozhodnúť, akú diétu držať. Ale treba mať na pamäti, že ľahká strava je mýtický pojem. Ak chcete schudnúť, vyžaduje to 1-2 týždne prísnu očistnú diétu. Najúčinnejšou schémou chudnutia, v ktorej ubúda kilogramov na kilogram, je tvrdá pitná diéta. Práve na pitnej diéte môžete dosiahnuť skvelé chudnutie a získať nové telo za mesiac.

Ako sa pripraviť na tvrdú pitnú diétu a správne očistiť telo s jej pomocou, aby sme rýchlejšie znížili objemy, zvážime v tomto článku.

Podstata pitnej diéty

Pitie diéty je považované za jeden z najúčinnejších spôsobov, ako schudnúť. Má tiež názov „diéta pre lenivých", pretože mu chýba fyzická aktivita, ako aj „diéta špičkových modeliek". Aj keď existuje túžba venovať sa športu, je nepravdepodobné, že by na to bol dostatok síl.

Vlastnosti pitnej diéty

 • Znižuje zaťaženie tráviaceho systému,
 • Pretože sa telo čistí, zlepšuje sa jeho stav a zlepšuje sa práca vnútorných orgánov,
 • Chudnutie nastáva rýchlo.

Podľa odborníkov je tekutá diéta dosť ťažkým spôsobom, ako schudnúť, pretože ak ju budete dodržiavať, budete musieť na konzumáciu pevného jedla uvaliť tabu.

Výhody pitnej diéty

 • Chudnutie je veľmi účinné - pri tejto diéte schudnete až 20 kg v dôsledku zrýchleného metabolizmu.
 • Objem žalúdka klesá, kvôli čomu klesá chuť do jedla.
 • Takáto diéta je prospešná, pretože pomáha očistiť telo.

Nevýhody pitnej diéty

 • Vznik rizík poškodenia zdravia, provokácia chorôb, ako je zápal žalúdka a anémia, výskyt kožných problémov, zníženie imunity, dochádza k narušeniu krvotvorby. Môže sa vyvinúť zlyhanie obličiek, môže dôjsť k zníženiu hladiny hemoglobínu a ochoreniu srdca a žalúdka.
 • Je možné, že sa objaví edém.
 • Sedieť na pitnej diéte znamená hladovať, čo je dosť ťažké vydržať.
 • Nesprávna cesta zo stravy môže viesť k vzniku anorexie.

Kto by nemal držať pitnú diétu

Pretože v tekutej strave chýba pevné jedlo a veľa vitamínov a minerálov potrebných na normálne fungovanie tela, je kontraindikovaná pre tehotné ženy, dojčiace matky a ľudí trpiacich akýmikoľvek chorobami.

Načasovanie tekutej diéty

Ako dlho môžete držať pitný režim? Existuje denná a týždenná pitná diéta a tí najzúfalejší ju môžu dodržiavať mesiac. Okrem toho existujú prechodné možnosti: tri dni a dva týždne.

Ak vezmeme do úvahy rady odborníkov na výživu, najlepšou možnosťou je týždeň na tekutú diétu. Ak budete celý mesiac držať pitnú diétu, potom vám môže ublížiť zdravie.

Pitnú diétu môžete dodržiavať iba raz za rok s plynulým vstupom a výstupom.

Ako dlho bude trvať, kým uvidíte výsledok?

Potom, čo sa zníži množstvo kalórií v strave, začne chudnutie. Už v prvý deň pitnej diéty, pod podmienkou správnej prípravy, bude možné schudnúť až 2-3 kilogramy. Po dobu siedmich dní je možné vašu hmotnosť zhodiť až 7 kg. Ak dokážete vydržať dva týždne na pitnej diéte, potom môžete schudnúť o 10-13 kg. Ak budete mesiac držať tekutú diétu, môžete dosiahnuť rekordné výsledky a dokonca znížiť hmotnosť o 20 kg.

Ako vstúpiť do pitnej diéty

Tento spôsob chudnutia je najvhodnejší pre tých, ktorí si nevedia predstaviť svoj život bez občerstvenia, rýchleho občerstvenia a jedla na cestách. Hlavnými zásadami pitnej diéty je dodržiavanie jasného výživového plánu a konzumácia iba tekutých potravín.

Najťažší deň pitnej diéty je prvý. Začať s diétou je vždy ťažké - telo sa nemôže okamžite prispôsobiť novej diéte, najmä ak v strave chýba obvyklé tuhé jedlo. Chcem jesť a žuť, ale ty len piješ.

Aj keď je jedálniček plný rôznych možností tekutých jedál, môžete mať pocit, že chudneme len na vode. Na začiatku diéty sa môžu objaviť akútne záchvaty hladu a naozaj budete chcieť zabudnúť na obsah kalórií a jesť svoje obvyklé jedlo.

Účinnosť môže v dôsledku poruchy klesnúť na nulu, nálada sa zhorší. Je však dôležité mať na pamäti, že na začiatku diéty je aktívna očista tela. Z tohto dôvodu môže byť nepríjemné pocity, nepohodlie - napríklad zlý dych, vzhľad plaku v jazyku.

Prechod na pitnú diétu pomáha pripraviť sa na vstup do novej diéty. Minimálne týždeň pred začiatkom diéty by ste mali začať správne jesť, pričom z vášho jedálnička vylúčte ťažké jedlá: múku, mastné, sladké, rýchle občerstvenie, akékoľvek jedlá s cukrom. Okrem toho by ste mali polovičné alebo strojnásobiť svoje obvyklé porcie a piť veľa vody.

Aké jedlá sú povolené pri pití diéty

Ak je pri všetkých ostatných diétach hlavným nápojom iba voda, pričom sa dodržiava správna diéta, potom pri tekutej strave sa kladie dôraz aj na odstredené mlieko. Strava navyše obsahuje čerstvo vylisované šťavy rôzneho zloženia - zeleninové, ovocné a ich zmesi, rôzne druhy čajov - pričom je dôležité mať na pamäti, že by nemalo byť sladké.

Do ponuky môžete okrem mlieka zaradiť aj mliečne nápoje - napríklad jogurt. Z teplých jedál je dovolené používať mäsový alebo rybí vývar a želé z ovsených vločiek. Ako dezert si môžete dovoliť pripraviť smoothie s bobuľami a ovocím. A nezabudnite piť veľa čistenej vody bez plynu.

Čo nie s pitnou diétou

Pravidlá tekutej diéty nepovoľujú vysokokalorickú sódu, mastné mliečne nápoje a kakao. Alkohol je zakázaný, káva je nežiaduca.

Pitný režim podľa dňa

Najoptimálnejšia je týždenná pitná diéta. Pred jeho zahájením by ste sa mali čo najlepšie pripraviť na dodržiavanie diétneho menu. Sedemdňová diéta bude pozostávať výlučne z nápojov, okrem toho bude potrebné denne vypiť najmenej 2 litre čistej vody bez plynu. Základný princíp účinnosti pitnej diéty je ten, že keď vznikne chuť k jedlu, musíte konzumovať nápoje s minimom kalórií. Počas diéty sa zníži objem žalúdka, čo povedie k zníženiu chuti do jedla a chudnutiu z mínus sedem kilogramov.

Hlavné pravidlo pitnej diéty: celkový počet kalórií za deň by nemal prekročiť 1 500 kcal.

Stravovacie menu na 7 dní (raňajky, obed a večera)

 • 1. deň: Mliečne výrobky s nízkym alebo nulovým obsahom tuku: jogurty, mlieko a mliečne nápoje, kefír s kvaseným pečeným mliekom.
 • 2. deň: vývar - mäso, zelenina alebo ryby na výber.
 • 3. deň: Čerstvo vylisované šťavy z ovocia, zeleniny alebo ich kombinácií. Šťavu zriedime čistou vodou bez plynu v pomere jedna k jednej.
 • 4. deň: čierny alebo zelený čaj bez cukru. Na konzumáciu je veľmi dobré používať bylinné čaje.
 • 5. deň: tekuté ovocné želé bez pridania cukru.
 • 6. deň: uzvar bez pridaného cukru, ovocného alebo bobuľového kompótu.
 • 7. deň: šťava-čerstvá na výber.

Jedálny lístok na 14 dní

Pri dvojtýždňovej diéte bez tuhého jedla doň musíte postupne vstupovať aj vystupovať, aby ste neprišli o získaný výsledok. Pitnú diétu môžete vydržať 14 dní, ak sa vopred naladíte na diétu, ktorá obsahuje 1 500 kalórií denne. Zároveň ani na raňajky nebudete mať stav „sýtosti" a pred očami sa vám budú mihať obrázky s obrázkami vašich obľúbených nezdravých jedál. Ale akonáhle priberiete, je načase prestať jesť a začať piť. Neboli také ťažkosti, všetko sa dá prekonať, ak existuje snaha o cieľ.

 • Deň 1-2: Mliečne výrobky s nízkym alebo nulovým obsahom tuku: jogurty, mlieko a mliečne nápoje, kefír s kvaseným pečeným mliekom.
 • Deň 3-4: vývar - mäso, zelenina alebo ryby na výber. Soľ a korenie sa nesmú pridávať.
 • Deň 5-6: Čerstvo vylisované šťavy z ovocia, zeleniny alebo ich kombinácií. Šťavu zriedime čistou vodou bez plynu v pomere jedna k jednej.
 • 7. -8. deň: čierny alebo zelený čaj bez cukru. Na konzumáciu je veľmi dobré používať bylinné čaje.
 • 9. -10. deň: tekuté cereálne želé bez pridania cukru a soli.
 • 11. -12. deň: Uzvar bez pridania cukru.
 • 13. -14. deň: čerstvé šťavy podľa vlastného výberu.

Mesačné menu

Keď ste sa rozhodli dodržiavať pitnú diétu počas 30 dní, musíte sa najskôr poradiť s terapeutom o tom, aké vitamíny a ďalšie potrebné makro a mikroelementy užívať, aby telo dostalo všetky potrebné látky.

Prvý týždeň pitnej diéty je určený na úplné očistenie tela od toxínov. Po troch týždňoch sa prečistí pečeň a obličky a v posledných dňoch diéty dochádza k očiste na bunkovej úrovni.

Diéta na mesiac pitnej diéty je každý deň rovnaká: na raňajky použijeme pohár pitného nízkotučného jogurtu, po dvoch hodinách - na druhé raňajky - pohár čerstvo vylisovanej pomarančovej šťavy, na obed - krémovú zeleninová polievka a pohár nesladeného zeleného čaju, na popoludňajšie občerstvenie - ovocné želé alebo bobule, večeriame s pohárom nízkotučného kefíru.

Pitná diéta: recepty

Kefírový jablkový nápoj

Zloženie: 500 ml kefíru (nízkotučného alebo jedno percento), pol litra čerstvo vylisovanej šťavy zo zelených jabĺk, škorica na špičke lyžice.

Príprava: rozšľaháme v mixéri a podávame s lístkom mäty.

Citrusové čerstvé

Zloženie: ananás (polovica) a jeden pomaranč

Príprava: uvarte čerstvo vylisovaný ananás a pomarančový džús, premiešajte.

Zázvorový jablkový nápoj

Zloženie: 500 ml vody, 20 gramov koreňa zázvoru, polovica zeleného jablka.

Príprava: zázvor a jablko zalejte vodou a nechajte pôsobiť 2 dni. Výslednú tinktúru scedíme.

Čerstvé citrusy

Zloženie: 1 liter vody, šťava z jedného citrónu, mandarínka, pomaranč a grapefruit. Príprava: Zmiešajte všetky šťavy, pridajte vodu bez plynu.

Ako sa zbaviť pitnej diéty

Aby ste v dôsledku pitnej diéty nepriberali schudnuté s takými ťažkosťami, mali by ste sa z toho dostať postupne a hladko. Mali by ste sa vrátiť k svojej obvyklej strave na obdobie, ktoré je dvakrát kratšie ako diéta. Po dvojtýždňovej diéte je potrebné na mesiac zaradiť do jedálnička známe jedlá. Ak diéta trvala tridsať dní, potom by sa tuhé kalorické jedlo malo obnoviť hladko do dvoch mesiacov.

Napriek ukončeniu diéty by ste mali opäť začať jesť múku a sladkosti tak neskoro, ako je to možné a v prvých dňoch jesť pevné jedlo iba počas raňajok. Obedy a večere by mali pozostávať z nápojov s postupným prechodom na tuhé jedlá.

Diéta šetrného pitia

Pre tých, ktorí sú psychicky a fyzicky namáhaví byť na pitnej diéte niekoľko dní po sebe, existuje jednoduchší spôsob, ako schudnúť a očistiť telo. Odborníci na výživu navrhujú usporiadať pôstne dni na jeden nápoj dvakrát týždenne, ale nie za sebou. Po dobu 4 týždňov (nie viac) teda dvakrát za sedem dní držíme hladovku, pričom denne konzumujeme iba čistú vodu (jeden a pol až dva litre) a čerstvo vylisované šťavy zo zeleniny a ovocia. Ale aj pôstne dni sa odporúčajú vykonávať iba po konzultácii s lekárom.