Diéta na pohánke

pohánka na chudnutie

Pohánkovú diétu poznajú snáď všetky dievčatá, ktoré sa zaoberali výberom najlepšej metódy chudnutia pre seba.

Pohánka je už dlho považovaná za liečebný produkt, ktorý nielen nasýti telo energiou, ale tiež odstráni škodlivé látky, čistí, dodáva základné vitamíny a mikroelementy.

Pohánková diéta sa týka mono diét, ktoré je potrebné dodržiavať od 7 do 14 dní. V pohánke je málo kalórií, ale zároveň je to celkom uspokojujúce.

Pohánková diéta môže vykazovať rôzne výsledky. Pretože neexistujú jasné odporúčania na jeho dodržiavanie a všetci máme rôzne organizmy, za 1 týždeň môžete schudnúť o 1 aj 4 kilogramy.

Dôležitú úlohu tiež zohráva to, aký druh diéty sa dodržiava. Áno, áno, je ich veľa.

Pohánka + kefír

Diéta je navrhnutá na týždenné dodržiavanie. Neodporúča sa opakovať viac ako 1 krát za mesiac. Všetkých 7 dní budete musieť jesť iba pohánkovú kašu a 1% kefír, ktoré môžete denne vypiť maximálne jedným litrom. Pohánka sa pripravuje nasledovne. 1 pohár cereálií zalejte dvoma pohármi vriacej vody a nechajte niekoľko hodín vylúhovať. Tento postup sa zvyčajne vykonáva v noci. Ráno sa prebytočná tekutina, ak zostane, jednoducho vypustí. Pohanku nie je vhodné soliť. Akékoľvek nesladené nápoje je možné konzumovať z tekutiny. Do kaše nemôžete pridať maslo. Ukazuje sa, že je to nudné, ale celkom účinné, tento druh pohánkovej diéty má iba pozitívne recenzie. Kto chce, môže pre zmenu do kaše pridať kefír.

Rada: pohánku pred varením nezabudnite vytriediť, pretože takmer vždy obsahuje takzvané odpadky, a nezabudnite ju opláchnuť v cedníku.

Pohánka + sušené ovocie

Skvelá variácia pre tých, ktorí milujú ovocie a nevedia žiť bez sladkostí. Sušené marhule a sušené slivky sú potraviny, ktoré sa do stravy pridávajú okrem pohánky. Uvedomte si však, že tieto potraviny majú dosť kalórií a nemali by ste na ne príliš tlačiť. Ak budete jesť 4 krát denne, potom budú stačiť 2 kusy sušených sliviek alebo sušených marhúľ na jednu porciu kaše. Výhody sušeného ovocia sú v tomto prípade dosť významné, pretože monotónna strava a nedostatok vlhkosti (pre hladného človeka je ťažké kontrolovať množstvo vypitého tekutiny, okrem toho neexistuje silný pocit smädu) často vedú k zápchaA potom sú v perspektíve análne trhliny a hemoroidy. Sušené marhule a sušené slivky majú laxatívny účinok. Malým deťom sa podáva sušené ovocie ako prírodné preháňadlo.

Rada: Pred konzumáciou sušeného ovocia sa umyte horúcou vodou alebo pokvapkajte vriacou vodou, najmä ak ich kupujete z otvorených nádob na trhu. Okrem toho je to nevyhnutné pre vašu vlastnú bezpečnosť, pretože sušené marhule a sušené slivky, ktoré si zachovávajú svoju krásnu farbu, dlhšie chutia, dlhšie sa nezkazia, sú pokryté oxidom siričitým. Ak kupujete dovážané výrobky povedzme z Turecka alebo Iránu, môžete si byť istí, že bol použitý oxid siričitý. Doplnok stravy 220 je toxický, obzvlášť nebezpečný pre astmatikov. Zapamätaj si to.

Šetriaca pohánková diéta

Ak mono diéta nie je pre vás a ste pripravení na dobré, ale nie tak rýchle výsledky, potom vyskúšajte túto možnosť - diétu na pohánke a kefíre, ako aj ďalšie fermentované mliečne výrobky, zeleninu a ovocie. Jediná vec je, snažte sa tento týždeň zaobísť bez mäsa. Ako poslednú možnosť môžete niekedy zjesť malé kuracie prsia bez vývaru a kože, alebo diétnu klobásu.

Z fermentovaných mliečnych výrobkov odporúčame okrem 1% kefíru denne klasický tvaroh bez cukru a malý kúsok syra. To vám pomôže vyhnúť sa nedostatku vápnika vo vašom tele.

Z ovocia je dovolené takmer všetko. Ale výrobkami prvej voľby by pre vás mali byť zelené jablká, citrusové plody môžu byť. Ale banánov, hrozna, datle, čerešne by sa mali vyhnúť.

Zelenina sa odporúča taká, ktorá neobsahuje veľa škrobu. V prvom rade to platí pre takzvané staré zemiaky.

Nejedzte výrobky z múky. Nepoužívajte cukor, vyprážaný, pečený. Chlieb by mal byť tiež vylúčený na 7 dní.

Rada: počas diéty nekonzumujte maslo a rastlinné oleje. Olivu je možné použiť v minimálnom množstve. Šaláty je najlepšie ochutiť malým množstvom nízkotučnej kyslej smotany. Majonéza je kontraindikovaná. A v budúcnosti, po diéte, aby ste udržali svoju postavu štíhlu, sa jej používania vzdajte. Nechajte majonézu na stole iba cez prázdniny. No nech je chlieb s majonézou obľúbeným rýchlym „jedlom" mnohých, nech navždy zostane v minulosti.

Ukončenie ktorejkoľvek z troch opísaných diét je postupné. Proteínové potraviny sa pridávajú z kuracích vajec do rýb a mäsa.