Cvičenie na zoštíhlenie brucha a bokov doma

Brucho a boky sú niektoré z oblastí, ktoré je najťažšie napraviť fyzickou aktivitou. Našťastie bola vyvinutá špeciálna sada cvičení pre ženy. Pomôže vám zbaviť sa nežiaducich centimetrov doma. Pripravte si plán a špeciálny program chudnutia pre seba. S jeho pomocou môžete rýchlo dosiahnuť požadovaný výsledok.

tukové záhyby na bruchu

Naučte sa mechanizmus akumulácie telesného tuku. Tuk sa ukladá v prebytku kalórií. Energia, ktorú telo nespotrebuje, začne sa ukladať. Musí sa chápať, že telo nemôže v určitej oblasti schudnúť. Všetky cvičenia a kozmetické procedúry by sa preto mali robiť ako komplex pre celé telo. Aby bruško priliehalo a boky zmizli, musíte všeobecne redukovať váhu. Zmeňte stravu, urobte ju správnu a vyváženú. Cvičte denne a buďte aktívni.

K procesu chudnutia treba pristupovať múdro. Zbavte sa hneď vyčerpávajúcich diét. Akákoľvek strava zameraná na rýchle chudnutie môže viesť k negatívnym následkom pre organizmus. Schudnutá váha počas diéty sa rýchlo vráti okamžite po jej ukončení. Na konci diéty sa človek vráti k svojej obvyklej strave. Umožňuje si všetko, čo počas diéty poprel. Prekročením denného príjmu kalórií sa vráti predchádzajúca váha. Proces chudnutia nie je nikdy rýchly, trvá dlho. Aby ste udržali telo na rovnakej váhe a tvare, musíte pravidelne cvičiť a viesť zdravý životný štýl.

Príčiny telesného tuku

Existuje veľa dôvodov, že sa môžu objaviť tukové usadeniny. Podľa problémovej oblasti môžete určiť povahu a príčinu telesného tuku. Schudnite a odstráňte ďalšie centimetre. Existuje názor, že tukové usadeniny na bruchu sa môžu vytvárať v dôsledku mnohých stresov. Nadobličky začnú vylučovať hormón kortizol, ktorý prispieva k tvorbe usadenín v bruchu. Problémy s endokrinným systémom povedú k výskytu tukových usadenín po stranách. To môže byť ovplyvnené faktormi, ako sú:

 1. Jesť múku a sladké

  Sýtené nápoje, sladkosti, pečivo, dezerty. Pokúste sa vylúčiť tieto potraviny z jedálnička. Nahraďte ich ovocím alebo bobuľami.

 2. Genetika

  Tendencia k nadváhe môže byť na genetickej úrovni. Stojí za to sledovať svoje telo už od útleho veku. Môže sa tiež začať prejavovať až po 24 rokoch. V týchto rokoch sa človek stáva menej aktívnym ako počas svojho študentského života. A začne sa objavovať nadváha.

 3. Alkohol

  Alkoholické nápoje a koktaily majú vysoký obsah cukru. Osoba pije a začína veľa jesť. Vzhľadom na to, že pri alkohole máte pocit hladu a zadržuje v tele tekutinu.

Tuk uložený v brušnej oblasti sa môže začať vytvárať na vnútorných orgánoch. Je rizikovým faktorom pre vznik kardiovaskulárnych a muskuloskeletálnych chorôb. Brucho rastie kvôli kalóriám navyše. Ich ukladanie v oblasti pása je dôsledkom hormonálnej nerovnováhy. Keď telo prijme viac kalórií ako je denná norma, nevyčerpaná energia sa hromadí po stranách a žalúdku. Niektorí ľudia sa sťažujú na vzhľad „húsenice" na žalúdku. Na vzhľad môžu mať vplyv nielen poruchy stravovania alebo hormóny, môže to byť aj na genetickej úrovni. Tento problém sa môže vyskytnúť aj u mužov.

S genetikou je ťažké bojovať, zamerajte sa na vyváženú výživu a fyzickú aktivitu. Odstránenie tuku z oblasti brucha vyžaduje veľké úsilie. V tejto oblasti nie je prietok krvi taký aktívny a pre telo je ťažké prijať energetické rezervy. Pre prietok krvi môžete masírovať rukami alebo vákuovou fľašou. Začnite pomaly masírovať krúživými pohybmi, obíďte oblasť pupka. Pohyby opakujte každý deň a dosiahnite požadovaný výsledok.

Žalúdok a boky odstránime pomocou športu

Po nájdení visiaceho bruška a valčekov po stranách vás okamžite napadne, že musíte rýchlo švihnúť lisom a urobiť kľuky. Cvičenie pre tlač neprinesie žiadne výsledky, pretože pod vrstvou tuku to nebude viditeľné. A je nemožné schudnúť iba v určitej oblasti. Jedným z najúčinnejších spôsobov chudnutia je aeróbne cvičenie. Telo trávi počas cvičenia veľa energie vďaka rýchlemu tempu a intenzite. Pravidelné cviky na brucho majú nízky obsah kalórií.

Šport je pre ľudské telo dôležitý. Hodiny aerobiku sú veľmi populárne. Zahŕňa mnoho rôznych oblastí, ako sú: krok, vodný aerobik, strečing, tanečný aerobik, jóga. Môžete sa naučiť techniku a trénovať doma. Použite tréningové videá a prečítajte si o nich viac. Vyberte si po ruke vhodné materiály a pokračujte v lekcii. Nahraďte svoju túru alebo dochádzku prechádzkou. Ak bývate v byte, prestaňte byť leniví a začnite stúpať po schodoch domov.

Za účinné cviky sa považujú bočné dosky a rotácia obruče, ktoré môžete vykonávať aj doma. Intenzívne otáčanie obruče pomôže zbaviť sa strán. Aby ste to dosiahli, musíte pravidelne cvičiť najmenej 30 minút, dvakrát denne. Na podporu prietoku krvi môžete použiť masážny zábal. Bočná doska je sofistikovanou verziou bežnej dosky. Pomáha posilňovať šikmé a chrbtové svaly. Trvať niekoľko minút denne. Výsledok vás nenechá čakať. Telo si rýchlo zvykne na fyzickú aktivitu. Aby ste dosiahli ploché a pevné brucho, musíte byť trpezliví a mať veľkú vôľu.

Správna výživa pre spevnené bruško

Strava má veľký vplyv na ľudský organizmus. Nesprávna strava môže byť príčinou mnohých chorôb. Mastné jedlá a jedlá rýchleho občerstvenia negatívne ovplyvňujú činnosť orgánov a prispievajú k ukladaniu tuku. Hlavnou podmienkou zdravého životného štýlu je vyvážená strava. Prvým krokom je vyhnúť sa potravinám s vysokým obsahom kalórií alebo nízkym obsahom energie.

Do našej stravy zavádzame čerstvú sezónnu zeleninu. Skvelé možnosti zahŕňajú brokolicu, kapustu, baklažán, uhorku, paradajky, mrkvu, cesnak a karfiol. Vyberte si ovocie z domácich záhrad, ako sú jablká, marhule, broskyne, slivky, hrušky. Vyhýbajte sa dovážaným produktom, sú ošetrené chemikáliami špeciálne na dlhodobé skladovanie. Ovocie a bobule sú bohaté na prospešné vitamíny a minerály. Obsahuje vlákninu a bioaktívne zlúčeniny. Poskytujú málo energie, ale udržiavajú telesnú hmotnosť pod kontrolou.

Nakúpte zrelé bobule: čučoriedky, moruše, černice, ríbezle, čerešne, maliny a egreše. Dobré na občerstvenie. Zabraňuje procesom starnutia a má omladzujúci účinok. Sú bohaté na vitamíny a antioxidanty. Dodáva pokožke jas a pružnosť a znižuje riziko srdcových chorôb a rakoviny. Pite veľa vody, až 2 litre denne. Vyberte si iba diétne mäso. Kuracie a morčacie mäso je bohaté na aminokyseliny a vitamíny A, B, E. Cook filety bez kože, sú kalorické. Pridajte do svojho jedálnička hovädzie mäso. Prospešné vďaka kolagénu pre kĺbové väzy a imunitu.

Ryby a morské plody sú zdrojom vitamínov, minerálov a omega-3 polynenasýtených mastných kyselín. Obsahuje vápnik a fosfor užitočné pre naše telo. Vyberte si nemastné ryby, paru alebo gril. Používajte mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku. Kúpte si jogurt bez pridaného cukru. Jedlo by malo byť najmenej 6-krát denne. Skladá sa z hlavných jedál a malého občerstvenia. Vytvorte si plán zdravého stravovania a držte sa svojej stravy.

Brucho vysajte proti boku a brušnému tuku

Veľmi jednoduché cvičenie, ktoré môžete robiť, keď ležíte na obľúbenom gauči. Skvelý spôsob, ako bojovať s bruškom a bokmi. Prišlo to k nám z jogy, je to efektívny spôsob, ako strhnúť vnútorné svaly. Cvičenie sa najlepšie robí ráno nalačno. Podporuje vylučovanie toxínov z tela a normalizuje črevá. Posilňuje a tonizuje vnútorné brušné svaly. Vyvažuje endokrinný systém. Zvyšuje prietok krvi do brucha a ďalších orgánov. Pomáha vizuálne zmenšiť pás a zväčšiť objem hrudníka. Technika musí byť správna. Musí sa naučiť cítiť a napínať svaly. Pri práci sú zapojené aj bráničné svaly. Hlboké dýchanie pomáha zvyšovať kapacitu pľúc.

Ako správne cvičiť:

 1. Nohy položte na šírku ramien.
 2. Zhlboka sa nadýchni.
 3. Ruky si položte na kolená.
 4. Postupne vydýchnite a vtiahnite si žalúdok.
 5. Zadržte dych na 10-15 sekúnd.
 6. Napnite brušné svaly.
 7. Cvičenie opakujte 10-krát.

Existuje ďalší spôsob, ako bruško povysávať. V ľahu na posteli natiahnite ruky pozdĺž tela. Pokrčte kolená a zhlboka sa nadýchnite. Postupne začnite s výdychom a vtiahnite si žalúdok. Po poslednom nádychu zmrazte na 5 sekúnd a urobte jeden malý nádych. Okamžite vydýchnite, napnite brušné svaly. Cvičenie opakujte 10-krát, každé obsahuje 5 malých nádychov.

Ako správne zostaviť tréning doma

Počas tréningu musíte byť energický, takže si dajte malé občerstvenie 1, 5 hodiny pred vyučovaním. Pripravte si potrebné vybavenie: koberec, činky, obruč, lano. Vyberte si najvhodnejšie oblečenie alebo si kúpte špeciálne oblečenie. Výhoda špeciálneho oblečenia v kompresnom efekte a strečovej látke je 4-násobná. Nespôsobuje podráždenie a dobre odvádza vlhkosť. Počas hodiny nebudete cítiť na tele mokré veci.

Robte malú rozcvičku po dobu 10 minút. Dobre sa natiahnite, natiahnite krk a chrbát. Pomôže to pripraviť svaly na stres. Pripravte si tréningový program vopred. Začnite robiť všetky cviky postupne. Venujte pozornosť dýchaniu, malo by to byť rovnomerné a hlavné úsilie sa vynakladá na výdych. Cvičte 4-6 krát týždenne. Pamätajte na kardio a outdoorové aktivity.

Prečo žalúdok a boky neschudnú

Dôvod, prečo brucho a bočné strany nechudnú, môžu byť spôsobené nesprávnym prístupom. Ak nedržíte diétu, cvičte 2-krát týždenne a vediete pasívny životný štýl, nemali by ste očakávať výsledky.

Poruchy počas chudnutia:

 1. Porušenie stravy.
 2. Nesprávna výživa.
 3. Nepravidelné jedlá.
 4. Vynechávanie tréningov.
 5. Stres.
 6. Nedostatok spánku.
 7. Pasívny životný štýl.
 8. Konzumácia alkoholu.
 9. Použitie cukru a múky.
 10. Zlé návyky.

Existuje ďalší dôvod, prečo nemôžete schudnúť. Keď strava s nízkym obsahom kalórií trvá 2 týždne, metabolizmus sa prirodzene spomalí. Tuk pomaly odchádza, ale tak pomaly, že si nemusíte všimnúť výsledok. Podvádzanie na diétu to zvládne. Zvýšte príjem kalórií o 15-30%. Len nie cez nezdravé občerstvenie alebo cukríky. Pridajte do svojho jedálnička cereálie alebo ovocie.

Udržujte kontrolu nad kalóriami, jedzte viac bielkovín. Ak telu nie sú dodané výživné látky, začne byť hladné. Kalórie z potravy sa hromadia a ukladajú do rezervy. Zdravá výživa by mala byť bez obmedzenia kalórií. Keď si telo uvedomí, že nebude hladovať, začne sa vzdávať tuku. Iba integrovaný prístup vám môže pomôcť zbaviť sa tuku. Ak sa rozhodnete pre zdravý životný štýl, nedovoľte si jesť nezdravé jedlo a postupujte podľa prísneho plánu. Stanovte si cieľ alebo motiváciu, ktorá vám pomôže cvičiť viac.