10 účinných diét na rýchle chudnutie: nie je čas, ale existuje možnosť výberu!

Všetky ženy vždy prenasledovala otázka - ako rýchlo a efektívne schudnúť? Existujú naozaj účinné diéty na rýchle chudnutie, alebo je to len mýtus, ktorý si vymysleli výrobcovia doplnkov stravy? Medzitým sú v živote okamihy (a nie málo), keď sa naliehavo potrebujete dostať do svojich obľúbených šortiek alebo sa okamžite premeniť pred najdôležitejšou oslavou v živote . . . Existujú pre tento prípad nejaké diéty? Určite áno! Toto sú najúčinnejšie diéty na rýchle chudnutie.

prehľad diéty na chudnutie

Zoznam účinných diét na rýchle chudnutie je pomerne rozsiahly a vybrať si tú najlepšiu nie je jednoduché. Je dôležité vziať do úvahy vlastnosti vášho tela a osobné stravovacie návyky. Pri výbere diét na rýchle chudnutie sa riaďte nasledujúcimi pravidlami:

 1. Vyberte si stravu, ktorej hlavný produkt máte k dispozícii, pretože väčšina rýchlych a účinných diét sú mono-diéty, ktoré sú postavené na jednej zložke;
 2. Potraviny vo vašej efektívnej diéte vám musia chutiť, inak bude diéta podobná mučeniu;
 3. Pre pohodlnejšie a rýchlejšie chudnutie si zvoľte diétu, pri ktorej sú všetky jedlá nenáročné na prípravu, aby ste v kuchyni trávili menej času a nenechali sa zlákať k jedlu.

Z osvedčených diét na rýchle chudnutie môžete venovať pozornosť:

 • všetky druhy mono-diét;
 • rôzne variácie kefírovej stravy;
 • tá či oná diéta celebrít, napríklad hollywoodska diéta alebo diéta Larisy Doliny;
 • proteínová diéta, ktorá je dnes populárna (ako aj jej variácie – Dukanova diéta, kremeľská diéta, nízkosacharidová diéta);
 • vajíčková diéta, ktorá sa v poslednej dobe pevne etablovala ako jedna z najúčinnejších diét pre tých, ktorí nie sú rozhodnutí dlho čakať na viditeľný výsledok.

10 najúčinnejších diét na rýchle chudnutie

Hollywoodska diéta je medzi zámorskými hviezdami obľúbená, trvá dva týždne, počas ktorých môžete schudnúť v priemere o 7 kilogramov. V ňom musíte sledovať množstvo cukru, soli a tuku v strave, úplne odstrániť chlieb.

Kapustová diéta sa považuje za veľmi účinnú: za 7 dní môžete stratiť až 5 kilogramov. Jedálny lístok je zostavený tak, aby jedlá boli chutné a neobsahovali tuk, možno len v malom množstve.

Japonská strava môže priniesť dobrý výsledok pri strate hmotnosti až 8 kilogramov za dva týždne. Je založená na použití morských plodov, ale všetky jedlá by mali byť pripravené bez soli.

Základom brazílskej stravy je zelenina, ovocie a zeleninové polievky. Za sedem dní môžete schudnúť až 4 kilogramy.

Intervalová diéta alebo trojdňová diéta. Trvá 9 dní, no je rozdelená do troch etáp po troch dňoch, kedy jete ryžu, zemiaky a zeleninu. Počas nej môžete piť iba čistú vodu. Môžete na ňom schudnúť až 7-9 kilogramov, ale musíte byť opatrní a sledovať svoje zdravie.

Pohánková diéta zvyčajne trvá jeden alebo dva týždne, počas ktorých môžete schudnúť 4, respektíve 8 kilogramov. Zároveň je to veľmi dôležitá nuansa: pohánková diéta na rýchle chudnutie neznamená, že pripravujete všetky druhy gastronomických uhoriek na báze varenej pohánky. nie! V tomto prípade sa pohánka nemôže variť ani dusiť - krúpy sa vopred dusia vriacou vodou a nechajú sa „naparovať" 3-4 hodiny a potom sa konzumujú bez pridania ďalších produktov alebo korenín.

Polievková diéta je založená na rôznych polievkach vrátane pyré. Hlavná vec je, že táto polievka nie je zo zemiakov ani strukovín a neobsahuje maslo a koreniny, vylúčiť treba aj chlieb. Soľ je povolená pomerne málo. Trvanie - 7 dní, strata hmotnosti do 4 kilogramov.

Diétou topmodeliek po dobu 3 dní môžete schudnúť o 3, niekedy aj 5 kilogramov. Diéta sa považuje za ťažkú, keďže zjete len jedno vajce a 300 g tvarohu denne, nevečeriate a pijete len vodu.

diéta na mlieku a tvarohu na chudnutie

Kefírová diéta trvá 7 dní a môžete na nej schudnúť 4-5 kilogramov. Každý deň vypijete jeden a pol litra nízkotučného kefíru.

Diéta založená na čerstvo vylisovaných šťavách zaistí rýchle chudnutie, no nie je ľahké ho udržať. Čerstvo vylisovaná šťava z pomarančov, grapefruitov a citrónov by sa mala piť trikrát denne. Zvyšok času piť vodu. Diéta zvyčajne trvá až 3 dni a môžete schudnúť až 3 kilogramy.

Ako efektívne schudnúť: tipy a vzorový jedálniček

Medzi veľkou rozmanitosťou diét sú najrýchlejšie a najefektívnejšie expresné diéty, ktoré sú určené špeciálne na rýchle chudnutie. Vydržia až 5 dní. V tomto čase je množstvo jedla výrazne znížené a večera úplne chýba. Môžu to byť aj mono-diéty, ktoré sú postavené na jednom produkte. Napríklad kefír, džús alebo určité ovocie. Expresné diétne menu môže vyzerať takto:

 • raňajky:kuracie vajce, nesladený čaj;
 • druhé raňajky do 12: 00:nízkotučný tvaroh s kefírom;
 • večera:dusená ryba (asi 150 g) so zeleninovým šalátom s citrónovou šťavou, ale bez oleja;
 • večera:nesladený čaj.

Existuje aj taká forma najrýchlejšej a najefektívnejšej diéty na rýchle chudnutie, ako sú pôstne dni. Počas trojdňového pôstu môžete schudnúť až 4 kilogramy.

2 účinné diéty na týždeň: vyskúšajte, ale nemiešajte!

Ako diétu na rýchle chudnutie môžete vyskúšať účinnú zemiakovú diétu – týždeň budete jesť len zemiaky uvarené v šupke bez korenia. Pri tejto diéte môžete schudnúť o 2-3 kilogramy.

Existuje aj diéta na rýchle chudnutie na banánoch a mlieku, ktorá sa tiež považuje za veľmi, veľmi efektívnu. Vydrží tiež až 7 dní, môžete schudnúť v priemere o 3 kilogramy. Denná strava pozostáva z dvoch banánov a mlieka v množstve 3 pohárov.

Obe tieto diéty sú celkom účinné na chudnutie a redukciu objemov, no v skutočnosti je dosť ťažké ich dodržiavať – koniec koncov, bez ohľadu na to, ako veľmi milujete varené zemiaky bez štipky korenia či soli, alebo banány, zdá sa, že málokto jedzte tieto jedlá 7 dní v rade „sviatok brucha.

Príklad efektívnej diéty na rýchle chudnutie

Predpokladá sa, že jednou z najúčinnejších diét na rýchle chudnutie je takzvaná „bezsacharidová diéta modeliek". Za tri dni na takejto diéte môžete schudnúť až 5 kilogramov v závislosti od metabolizmu a hmotnosti. Menu je nasledovné:

 • raňajky:vajcia vo vrecku;
 • po 3 hodinách:150 g nízkotučného tvarohu, nesladený čaj;
 • po ďalších 3 hodinách:zopakujte jedlo s tvarohom a čajom;

Niekoľko hlavných pravidiel tejto diéty: iba tri jedlá, nie viac, všetko s intervalom troch hodín. A po druhé, počas diéty treba piť čo najviac čistej nesýtenej vody.

Táto diéta je veľmi podobná diéte s nízkym obsahom sacharidov, alebo skôr ide o jej prísnejšiu verziu, pretože v „modelovej diéte" nie sú v strave žiadne sacharidy a množstvo bielkovín je tiež znížené. Jednoduchšia verzia nízkosacharidovej diéty, ktorá je zároveň považovaná za najrýchlejšiu a najefektívnejšiu, vyzerá takto:

 • raňajky:30 g nízkotučného tvrdého syra, krajec ražného chleba, nesladený zelený čaj;
 • večera:varená fazuľa, plátok ražného chleba, 200 g nízkotučného tvarohu, nesladený čaj;
 • večera:100 g dusených kuracích pŕs, 1 uhorka a 1 paradajka, nesladený zelený čaj.

Veľký výber diét sťažuje výber najrýchlejšieho a najefektívnejšieho spôsobu chudnutia. Odborníci na výživu často odporúčajú zvoliť si nie jednu konkrétnu diétu, ale sériu jednodňových (niekedy trojdňových) jednodňových dávok. Podľa tohto princípu je napríklad postavená strava 6 okvetných lístkov a strava Margarity Korolevovej. Ale predtým, ako si sadnete na niektorú z najrýchlejších a najlepších diét, musíte sa poradiť s lekárom o kontraindikáciách. Je tiež dôležité si uvedomiť, že výstup z akejkoľvek stravy by mal byť hladký, inak sa všetky stratené kilogramy veľmi rýchlo vrátia.

Možno zistíte, že náš zoznam účinných diét nie je dostatočne úplný. Potom má zmysel pridať k nej najjemnejšiu tekvicovú diétu, uspokojivú a ľahko tolerovanú kuraciu diétu a do istej miery aj pre telo zdravú tvarohovú diétu. Teraz máte rozhodne z čoho vyberať! A tiež nezabudnite pridať do stravy čaj na chudnutie - nielenže to povzbudí a urýchli metabolizmus, ale tiež výrazne zefektívni akúkoľvek diétu.

Malo by sa však prísne pamätať na to, že aj keď ste si mohli vybrať účinnú diétu na chudnutie a vydržali ste na nej len tak dlho, aby ste dosiahli požadovaný výsledok, nezaručuje vám to konečné víťazstvo nad kilami navyše. Je mimoriadne dôležité udržať si dosiahnutú hmotnosť!

A na to je najvhodnejší systém správnej vyváženej výživy, s výnimkou konzumácie polotovarov a rýchleho občerstvenia, sladkej sódy, múčnych výrobkov atď. Hmotnosť sa považuje za stabilnú, ak v priebehu 6-7 mesiacov nezaznamená drastické zmeny.

A na záver nezabúdajte, že žiadne, ani tie najúčinnejšie diéty na chudnutie, vám nezabezpečia takú silnú a stabilnú kontrolu hmotnosti ako zdravý životný štýl, správne stravovacie návyky (a v žiadnom prípade nie závislosti! ) a striedmy príjem potravy.