Kefírová diéta na 3 dni – expresné chudnutie pre otužilcov

Kefírová diéta vám pomôže rýchlo zhodiť až 5 kíl navyše a zmenšiť objemy o pár centimetrov. Avšak predtým, ako sa rozhodnete vyskúšať túto populárnu mono-diétu na sebe, je vhodné informovať sa o všetkých nuansách, ktoré môžu vzniknúť.

pohár jogurtu na chudnutie

Výhody a nevýhody

Diéta telu neprospieva, okrem zníženia objemu a počtu kilogramov. Ale charakteristickým rysom menu na kefíre je jeho pozitívny vplyv na orgány tráviaceho traktu.

Fakty „pre" kefírovú diétu:

 • fermentovaný mliečny výrobok nasýti telo vápnikom, prospešnými baktériami a bielkovinami;
 • dochádza k prečisteniu hrubého a tenkého čreva, zlepšuje sa peristaltika;
 • krátka diéta;
 • výsledok je viditeľný takmer okamžite, po prvom dni;
 • rýchly úbytok hmotnosti z dvoch na päť kilogramov za tri dni.
výsledok chudnutia na kefírovej diéte

Negatívne stránky monopower:

 • prísne obmedzenie povolených produktov;
 • možné vedľajšie účinky z gastrointestinálneho traktu, ako je plynatosť, hnačka, nepohodlie;
 • nie každý môže vydržať tri dni na rovnakom produkte;
 • nejaký čas po diéte sa telo vráti na pôvodnú váhu.

Pre koho diéta nie je vhodná:

 1. Dojčiace alebo budúce matky sú prísne kontraindikované v potravinových obmedzeniach, diétach. Prípadne môžete jeden deň v týždni praktizovať vykladanie kefíru;
 2. Osoby trpiace chorobami tráviaceho systému;
 3. S exacerbáciou chronických ochorení;
 4. Ak sú problémy s obličkami, táto strava nie je prijateľná;
 5. Pre akékoľvek nepohodlie.

V záujme rýchleho výsledku sa neoplatí riskovať svoje zdravie. Použitie režimu je opodstatnené v prípadoch, keď sa naliehavo potrebujete zbaviť rušivých kilogramov.

Zároveň musíte začať iba so všeobecným zdravým stavom a sledovať pocity.

Počas diéty je lepšie nevyčerpávať sa ťažkými tréningami, záťažou. V tomto čase je tiež žiaduce byť doma, kvôli možným vedľajším účinkom žalúdka. Ak je strava ťažká, potom je lepšie vrátiť sa k normálnemu režimu alebo diverzifikovať stravu.

kefír na chudnutie

Kefírová diéta: trojdňový výživový program

Porozprávajme sa o diétnom jedálnom lístku kefíru na 3 dni. Už z jeho názvu je zrejmé, že v období chudnutia by sa nemalo konzumovať nič iné ako kefír.

Zároveň sa odporúča vypiť za jeden deň maximálne dva litre nápoja. Celý povolený objem je potrebné rozdeliť na 6 alebo 5 porcií, konzumovať ich počas dňa. Za dve hodiny dostanete asi jeden alebo jeden a pol pohára.

Obsah tuku vo fermentovanom mliečnom nápoji je dôležitý. Čím nižšie je percento obsahu tuku, tým výraznejší a zreteľnejší bude výsledok. V tomto prípade je potrebné vychádzať z jednotlivých ukazovateľov.

Niekto sa teda voľne rozlúči s kilami navyše pitím trojpercentného kefíru a niekto bude musieť piť nápoj s obsahom tuku 1 % celé tri dni.

Čo sa týka dodatočného použitia tekutín vo forme vody alebo čaju, tu sa názory líšia. Opäť platí, že najlepšie je spoľahnúť sa na osobnú skúsenosť. Pre niekoho jeden či dva litre vody denne navyše nebudú prekážkou pri chudnutí.

A stáva sa, že akékoľvek použitie tekutiny vám bráni dosiahnuť požadovaný výsledok. Je dôležité počúvať svoje telo a analyzovať pocity. Iba v tomto prípade získate pozitívnu dynamiku.

dievča pije kefír na chudnutie

Jemné monodiétne možnosti – efektívne kombinácie jedál

Ak je pre vás používanie samotného kefíru počas troch dní príliš prísnym obmedzením, potom môžete menu diverzifikovať o ďalšie produkty.

Varianty kefírovej diéty na tri dni:

 1. Kefír-ryža. Do nápoja je povolené pridať jeden pohár varenej ryže denne. Súčasne môžete tiež striedať recepcie ryže a kefíru alebo rozdeliť porcie na niekoľko recepcií a jesť súčasne;
 2. Kefír-pohánka s jablkami. Najšetrnejšia možnosť, pretože strava obsahuje tri povolené produkty. Varená pohánka je bohatá na železo, vitamíny, zdravé sacharidy. V kombinácii s fermentovaným mliečnym nápojom a jablkami pomôže pohánka dosiahnuť dobré výsledky pri zbavení sa nechcených kilogramov;
 3. Kefír-repa. Tu je povolené použiť 1 kilogram varenej alebo surovej repy spolu s kefírom. Zároveň si môžete pripraviť akýsi kokteil z varenej repy a kefíru zmiešaním v mixéri. Alebo jedzte oddelene pri rôznych jedlách. Surová repa má silné čistiace vlastnosti, takže ju musíte opatrne jesť s kefírom a zastaviť sa pri najmenšom náznaku nepohodlia;
 4. Kefírovo-jablková diéta. Režim zahŕňa použitie asi dvoch litrov kefíru s malým množstvom tuku v kombinácii s čerstvými jablkami. V tomto prípade sú povolené maximálne tri jablká v surovej alebo pečenej forme. Ovocie môžete pridať k hlavným jedlám alebo jedlá striedať;
 5. kefír a jablká na chudnutie
 6. Kefír so surovou pohánkou. Zaujímavá možnosť stravovania, ktorá vám umožní dobre vyčistiť žalúdok a črevá. Zároveň zhoďte pár kíl navyše. Umytá pohánka v množstve niekoľkých polievkových lyžíc sa naleje s jedným pohárom kefíru. Zmes treba dať na 3 až 10 hodín do chladničky, aby bola obilnina vyživená a napučiavaná. Použite kašu trikrát denne alebo raz namiesto čistého kefíru. Pohánka pôsobí ako kefa, odstraňuje všetky toxíny z tráviaceho traktu, nasýti telo. Kefír zjemňuje jeho pôsobenie, obnovuje, zlepšuje činnosť žalúdka.

Výsledky a skutočné recenzie

Viac ako polovica všetkých, ktorí majú radi diéty, už niekedy použila trojdňovú kefírovú diétu. Niekoľko recenzií od tých, ktorí sa už pokúsili schudnúť na kefíre:

 • Prvá recenzia, dievča, 22 rokov: "Týždeň som držala diétu, za ten čas som schudla takmer 4, 5 kg. Teraz mi moje obľúbené šaty opäť perfektne sedia! A čo je najdôležitejšie, môžem si kupovať nové veci, ktoré sa mi páčia to. A tieto veci budú takmer o dve čísla menšie ako predchádzajúce nákupy. Veľmi sa z toho teším. "
 • Druhá recenzia, žena, 41 rokov: "Počas kefírovej diéty vypijem počas dňa 1 liter nápoja, ak chcem naozaj jesť, tak si dovolím asi 4 malé jablká. Pijem tekutinu vo forme obyčajná voda alebo zelený čaj. Vypijem 1l kefíru, zjem štyri malé jablká a pijem aj obyčajnú vodu alebo zelený čaj. Nepociťujem hlad, pričom môj stav je normálny. Neexistuje žiadny pokles tlaku ani slabosť, hlava ma nebolí. Hoci pri niektorých diétach sú aj také javy. Takáto diéta v priebehu pár dní je pre mňa absolútne pohodlná. Výsledky ma veľmi tešia! Potrebujem trochu schudnúť, takže váha 1, 5 kilogramu je pre mňa veľmi dobrý ukazovateľ. Najčastejšie schudnem do 1 kilogramu. "
 • Tretia recenzia, žena, 34 rokov: "Informácie o kefírovej diéte som našla na internete. Po krátkom premýšľaní som sa rozhodla držať diétu ešte 3 dni a potom si raz za týždeň zariadiť vykládku. Po tri dni kefírovej diéty mi to zabralo asi 2, 5 kg. A za jeden deň vykladania kefíru schudnem asi 1kilogram. . . som spokojný sám so sebou a mojím novým zvykom, lebo mi to po vyložení ide ľahko a pohodlne Pravidelne si zariaďujem dni, kedy si oddýchnem od jedla a sedím na kefíre. Snažím sa takto čistiť raz týždenne.
 • Štvrtá recenzia, žena, 27 rokov: "Samozrejme, tvrdé, ale veľmi efektívne a zaujímavé je, že za dva dni, ktoré v podstate všetkých vystrašili, to bolo pre mňa akosi jednoduchšie. Uvedomila som si, že hlavné je dokončiť diétovať správne a presne, aby ste sa nevrátili na predchádzajúcu váhu. A čo je dôležitejšie, musíte používať iba čerstvý kefír. A najlepšie prírodný domáci nápoj, pretože je oveľa chutnejší, zdravší ako rovnaký produkt z obchod. . . "

Samozrejme, sú aj takí, ktorým takýto agresívny spôsob chudnutia nevyhovuje. Preto pri výbere prísneho výživového programu musíte posúdiť silu a zdravotný stav, aby sa situácia nezhoršila.

Poľská spisovateľka Jadwiga Rutkowska raz poznamenala, že "Diéta je obdobím hladu, ktoré predchádza priberaniu. "

Aby sa tento výrok pre vás nestal skutočnosťou, radšej nestriedajte obdobia diét a rozpadov.

Je dokázané, že recidívy po diéte sú prirodzené, vedú k poruchám príjmu potravy, až depresiám z priberanej hmotnosti po diéte. Preto je najlepšie prehodnotiť stravu a stravu. Jedzte, čo chcete, ale neprejedajte sa. Jedzte „zdravé" jedlá. A čo je najdôležitejšie, milujte sa, akceptujte svoje telo.