Efektívna a populárna diéta Šesť okvetných lístkov

Rybie jedlá - strava prvého dňa diéty 6 okvetných lístkov od Anny Johansson

Diéta so 6 okvetnými lístkami, ktorú vyvinula švédska nutričná špecialistka Anna Johansson, sa stala populárnou po celom svete. Už za pár dní vám umožní zbaviť sa nadbytočných kilogramov bez ujmy na zdraví.

Základné princípy

Monodiétu so 6 okvetnými lístkami vyvinula Anna Johansson, profesionálna nutričná špecialistka zo Švédska, a nie je založená na populárnych stereotypoch, ale na špecializovaných poznatkoch týkajúcich sa stavby ľudského tela, chémie, biochémie atď. Autor diéty sa navyše netají princípmi svojej práce a vysvetľuje, prečo vám tento režim umožňuje rýchlo sa zbaviť nadbytočných kilogramov. Diéta je skrátka založená na princípe oddelenej výživy. A herný prvok, ktorý dal diéte meno, pomáha neutrhnúť sa. Nakreslite krásny kvet šiestich okvetných lístkov, z ktorých každý bude zodpovedať jednému z dní diéty. Na konci každého dňa odtrhnite okvetné lístok, čím sa priblížite k drahocennému cieľu.

Druhý deň šesťlupienkovej diéty na chudnutie je zeleninový

Podstatu stravy so 6 okvetnými lístkami možno zredukovať na tieto hlavné charakteristiky:

 • Základné trvanie je šesť dní. V prípade potreby môžete zopakovať ďalší cyklus, počnúc prvým dňom.
 • Zahŕňa šesť jednodňových mono-diét.
 • Za šesť dní sa môžete zbaviť pár kíl navyše.
 • Jej tvorca radí opakovať kúru diéty 1-2 krát do roka.
 • Dodržiavaním takejto diéty nestrácame svalovú hmotu. Len tuk je preč.
 • Počas tehotenstva a laktácie nemôžete dodržiavať diétu s alergiami na jej zložky. V prítomnosti ochorení gastrointestinálneho traktu by ste sa mali najskôr poradiť s odborníkom.

6-listová diéta Anny Johansson, ako už bolo spomenuté, pozostáva zo šiestich monodiét, ktoré na seba nadväzujú v jasnom poradí: bielkoviny sa striedajú so sacharidmi. Výživová poradkyňa tvrdí, že práve to spôsobuje, že telo aktívne spaľuje telesný tuk.

Varené kuracie prsia na tretí deň diéty „6 okvetných lístkov

Miestami nemôžete meniť "okvetné lístky". Najprv nasleduje rybia strava, potom zeleninová, potom kuracie, obilninové, tvarohové a ovocné. Každá diéta trvá presne jeden deň. Siedmy deň môže byť začiatkom opakovaného cyklu alebo naopak príležitosťou na relax. A niekto v tento deň radšej drží hladovku, čím si konsoliduje výsledky chudnutia.

Autor diéty tvrdí, že bude účinná úplne pre každého človeka, bez ohľadu na jeho individuálne vlastnosti, keďže jej účinnosť je založená na všeobecnej fyziológii trávenia. Každý deň budete jesť potraviny rovnakého typu, čím sa vyhnete škodlivým a ťažkým kombináciám. To už prispieva k účinnému boju s nadváhou.

Anna Johansson tiež trvá na tom, že krátkodobé nízkokalorické mono-diéty sú efektívnym spôsobom, ako schudnúť. Navyše, jeden deň je pre nich optimálnym trvaním. Telo, pociťujúce stres, čerpá energiu z tukových zásob. A to je presne to, čo potrebujeme. Ak je monodiéta dlhodobá, stráca účinnosť, keďže sa na ňu telo adaptuje.

Odborníčka na výživu Anna Johansson uvádza, že telo začne strácať tuk v polovici prvého dňa diéty. Na jeden deň teda potrebujeme 0, 5-1 kg, čo je celkom dobrý výsledok. Ale je veľmi dôležité nemeniť poradie mono-okvetných diét. Len postupnosť navrhovaná švédskym špecialistom umožňuje telu eliminovať tukové zásoby bez toho, aby trpelo energetickým hladovaním.

Pre koho je diéta so 6 okvetnými lístkami určená?

Štvrtý deň 6-okvetnej diéty musíte konzumovať rôzne obilniny.

Diéta so šiestimi okvetnými lístkami pomáha schudnúť úplne každému. Je účinný najmä pri chudnutí po sviatkoch, keďže ide o účinnú vykládku. Ak chcete rýchlo a bezpečne schudnúť, môžete venovať pozornosť metóde, ktorú ponúka Anna Johansson.

Existuje len málo kontraindikácií pre diétu, ale stále existujú. Nemali by ste ho dodržiavať počas tehotenstva a laktácie, alergickej reakcie na jednu z navrhovaných zložiek stravy, ako aj chorôb tráviaceho traktu.

Očakávané výsledky

Diéta so 6 okvetnými lístkami založená na princípe oddelenej výživy podporuje správne fungovanie tráviacich orgánov, v ktorých sa nehromadí prebytočný tuk. Jednotvárna každodenná strava zaisťuje rýchle chudnutie a nenecháva kilá navyše žiadnu šancu.

Ak budete prísne dodržiavať všetky odporúčania tvorcu diéty, za deň diéty zmizne 500-800 gramov hmotnosti. Na všetkých 6 dní to teda môže trvať až päť kilogramov, v závislosti od počiatočnej hmotnosti. Po určitom čase, ak je to žiaduce, možno šesťdňovú diétu zopakovať.

Diétne menu

Nízkokalorický tvaroh - základ piateho dňa 6-okvetnej diéty

Harmančeková diéta so 6 okvetnými lístkami neznamená žiadne špeciálne obmedzenia týkajúce sa množstva skonzumovaného jedla, ale každý deň bude mono-diéta založená na konkrétnom produkte. Takto budeme sedieť na šiestich monodiétach za sebou, striedavo bielkoviny a sacharidy. Tu je diéta:

 • Prvý deň, ryba. Prvý deň môžete jesť akúkoľvek rybu varenú bez tuku. Podusíme, prevaríme, opečieme, osolíme a okoreníme. Je povolené používať rybie polievky a bujóny bez obilnín a zemiakov. Tento deň nasýti telo užitočnými mastnými kyselinami a bielkovinami, ktoré telo ľahko absorbuje. Ryby sú navyše nízkokalorické a dobre zasýtia, takže nebudete trpieť hladom.
 • Na druhý deň zelenina. V tento deň môžete jesť akúkoľvek zeleninu. Môžu byť surové, môžete ich aj variť, dusiť, piecť. Povolené sú zeleninové šťavy. Môžete použiť soľ a nie príliš ostré korenie. V tento deň skonzumujete veľmi málo kalórií a telo bude aktívne spaľovať telesný tuk.
 • Tretí deň, kura. Základom tretieho dňa bude kuracie mäso, ktoré môžeme variť, dusiť, piecť, dochucovať korením. V tento deň bude telo nasýtené aj bielkovinami. Proteín z kuracieho mäsa sa nemôže ukladať do tuku, ale aktívne sa podieľa na procese budovania svalov.
 • Štvrtý deň, cereálie. Štvrtý deň budete musieť jesť všetky druhy obilnín, obilnín, obilnín. Povolené pár chleba, vlákniny, otruby. Opäť dochádza k návratu k sacharidom a telo vzhľadom na to opäť začína spaľovať tuky. Potom, čo ste celý deň jedli kuracie mäso, sacharidy na báze obilia, ktoré ho nahradia, sa použijú na doplnenie zásob pečeňového glykogénu a telesný tuk sa použije na obnovenie energie.
 • Piaty deň, tvaroh. Nízkotučný tvaroh je jedným z najobľúbenejších produktov pri chudnutí. Má nízky obsah kalórií, vysoký obsah bielkovín, minerálov a aminokyselín, čo pomáha zabezpečiť efektívne chudnutie. Tvarohový proteín je ľahko stráviteľný. Komponenty prijaté v tento deň poslúžia na udržanie rovnováhy v tele a energia sa bude čerpať z nenávideného tuku. Počas dňa jedzte nízkotučný tvaroh, povolený je aj kefír a mlieko.
 • Šiesty deň, ovocný. Ovocie nie je o nič menej chutné ako koláče a čokoláda a oveľa zdravšie ako tieto sladkosti ohrozujúce postavu. Tento lahodný diétny deň nasýti telo hodnotnými komplexnými sacharidmi, ktorých trávenie zaberie veľa energie. Ovocie môžete použiť čerstvé, sušené alebo pečené. Na zlepšenie ich chuti môžete použiť korenie: škorica, vanilín, citrónová kôra.

Diéta je určená na šesť dní, no ak chcete, môžete sa jej venovať ešte jeden, siedmy deň. Môžete to urobiť biele. A ak máte sklony k radikálnym riešeniam, tvrdú vykládku zvládnete vôbec, len s vodou cez deň. Ale toto je voliteľné.

Vypadnutie zo stravy

Diéta 6 okvetných lístkov končí chutným ovocným dňom

Aby ste si udržali výsledky, ktoré ste dokázali dosiahnuť, je nevyhnutný správny odchod zo 6 okvetnej diéty. Na obvyklú stravu je potrebné prejsť postupne. Môžete jednoducho pokračovať v jedení potravín zo stravy tak, že ich budete navzájom kombinovať. Obsah kalórií v strave by sa mal postupne zvyšovať, čím sa dosiahne 1400-1800 kcal za deň.

A po diéte stojí za to postaviť stravu na kvalitných a zdravých produktoch pre telo. Podľa odborníkov ide o chudé mäso a ryby, celozrnné výrobky, ovocie a zeleninu. Pite dostatok vody. Ale sladké, mastné a škrobové jedlá by mali byť obmedzené. To platí pre každého, kto sleduje postavu, inak jednoducho anulujete výsledky akejkoľvek diéty.

Metóda, ktorú navrhla Anna Johansson, je úžasný spôsob, ako sa zbaviť pár kíl navyše bez stresu, depresií a straty energie. Popis diéty 6 lístkov nám ponúka veľmi jednoduchý jedálniček, ktorý vám vďaka akejsi hre s farebnými lístkami pomôže ľahko a veselo sa priblížiť k postave snov.