Ako schudnúť na vodnom melóne

Koncom leta a začiatkom augusta dáva príroda milovníkom sladkostí darček - šťavnatý melón. Toto sladké bobule obsahuje 38 kcal, čo umožňuje jeho použitie ako dietetického výrobku. Odborníci na výživu vyvinuli melónové diéty a dni pôstu, ktoré pomáhajú schudnúť a zlepšiť zdravie. Zvážte, ako schudnúť na vodnom melóne a ako je zelená a červená vnútri bobule pre telo užitočná.

melón na chudnutie

Výhody melónu na chudnutie

Napriek tomu, že bobule sú sladké, majú nízky obsah kalórií, takže ich môžete konzumovať v neobmedzenom množstve. Sladké bobule obsahuje organické kyseliny a vlákninu, ktoré prispievajú k normalizácii metabolických procesov v tele. Výsledkom je, že toxíny a toxíny odchádzajú a s nimi aj nadváha.

Melón je bohatý na vitamíny. Za zmienku stojí vysoký obsah vitamínu C, ktorý je prírodným imunomodulátorom. V malých množstvách v šťavnatom bobule budú obsiahnuté vitamíny skupiny B, s nedostatkom ktorých trpí nervový systém, čo negatívne ovplyvňuje hmotnosť. Vitamíny B sa tiež podieľajú na energetickom metabolizme.

V bobule sú vitamíny PP a E, beta-karotén. Obsah týchto látok sa pohybuje od 0, 1 do 0, 3 mg na 100 g sladkých bobúľ.

Je potrebné poznamenať, že bobule má:

  • mierny diuretický účinok;
  • choleretický účinok;
  • mierny laxatívny účinok.

Pri pití melónu je telo rýchlo nasýtené, rovnováha vody a soli je normalizovaná. Počas melónovej diéty pocit hladu neobchádza. Vzhľadom na všetky vyššie uvedené skutočnosti môžeme dospieť k záveru, že chudnutie s vodným melónom je jednoduché. A toto tvrdenie potvrdzujú recenzie žien, ktoré používajú melóny na chudnutie.

Použitie vodného melónu v medicíne

Okrem odborníkov na výživu sa bobule odporúča zaradiť do stravy terapeutov. Vodný melón sa odporúča jesť počas tehotenstva a počas kŕmenia. Pri konzumácii bobule doplní zásoby železa. Pri výmene sladkostí za vodný melón zmizne nebezpečenstvo priberania, čo je v tehotenstve veľmi nežiaduce. V poslednom trimestri sa však neodporúča zneužívať vodnaté bobule, pretože je schopné spôsobiť opuch. Ak nemáte edém, potom toto odporúčanie nemožno ignorovať.

Melónová šťava je prospešná pre pečeň. Je schopný ho očistiť od toxínov, takže bobule je indikované na ochorenia pečene. Najprv by ste sa však mali poradiť so svojím lekárom. Povie vám, koľko šťavnatej dužiny môžete denne zjesť.

Odporúča sa používať melón pre ľudí trpiacich chorobami gastrointestinálneho traktu, obličiek, žlčových ciest, krvnými chorobami. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi a je preventívnym opatrením pri skleróze multiplex.

Sladké bobule je možné jesť s cukrovkou. Je pravda, že jeho množstvo bude musieť byť obmedzené.

Vodová melónová diéta

Diéty sú rýchle metódy chudnutia. Existuje niekoľko možností diéty na chudnutie z vodného melónu. Pozrime sa na tie najúčinnejšie, ktoré sú obľúbené. Ale aby ste dosiahli maximálny účinok počas chudnutia a konsolidovali výsledok dosiahnutý na diéte, musíte diétu správne zaradiť a opustiť, pretože často existujú prípady, keď žena, ktorá počas diéty schudla 5 kg, získala 7 po jej opustení. .

Vstup do diéty

10-14 dní pred diétou musíte do stravy zahrnúť vodné melóny. Paralelne je potrebné z ponuky odstrániť všetku múku a vysokokalorické jedlá, pričom to urobíte postupne; nahraďte sladké a alkoholické nápoje vodou. Pite 1-1, 5 litra vody denne, pričom dávajte prednosť minerálnej alebo pramenitej vode bez plynu.

V posledných 5-6 dňoch pred diétou musíte znížiť porcie najskôr na 150 g a potom na 100 g. V týchto dňoch je vhodné odmietnuť večeru alebo ju nahradiť ovocím.

Diéta číslo 1

Jedná sa o mono diétu, ktorá trvá týždeň. Súčasne môžete jesť iba sladkú dužinu melónu. Ak je ťažké sedieť na diéte 7 dní, je dovolené ju znížiť na 5. Počas diéty s melónom bude možné zbaviť sa 5-6 kg nadváhy.

smoothie na chudnutie z vodného melónu

Pokiaľ ide o diétny jedálny lístok, pretože pozostáva iba z červenej sladkej dužiny bobúľ, zostáva otázkou: koľko z neho môžete denne zjesť. To závisí od vašej hmotnosti. Hmotnosť dužiny melónu zjedenej za deň by mala byť 10 -krát menšia ako jej vlastná. Preto s hmotnosťou 60 kg nemôžete jesť viac ako 6 kg šťavnatej buničiny.

Zostáva zistiť, ako jesť melón počas mono-diéty. Buničinu rozdelíme na 6 porcií, z ktorých poslednú zjeme najneskôr 2 hodiny pred spaním. Deň začíname pohárom vody.

Diéta číslo 2

Je to jemná možnosť v porovnaní s mono diétou, ktorá trvá 10 dní. Takáto strava pomôže zbaviť sa 7-8 kg. Okrem dužiny melónu je dovolené jesť ražný chlieb. Pri výbere pekárenského výrobku by ste mali vziať do úvahy skutočnosť, že čím je tmavší, tým je zdravší.

Režim napájania je podobný prvej možnosti. Chlieb je možné použiť s vodným melónom aj medzi použitím šťavnatej dužiny.

Ukončenie diéty

Pri chudnutí na melónovej diéte nemôžete jesť nič, preto je po jeho opustení nežiaduce okamžite prejsť na obvyklú diétu. 2 týždne po ukončení diéty by malo byť v strave veľa ovocia a zeleniny. Večeru nahradí vodný melón, pričom zje 1-1, 5 kg šťavnatej dužiny.

Na raňajky jedia ovsené vločky alebo inú kašu, na obed šalát z akejkoľvek zeleniny s chudým mäsom alebo rybami. So zahrnutím zemiakov a rezancov do stravy nie je potrebné sa ponáhľať. Ak si chcete udržať štíhlu líniu, mali by ste používanie týchto produktov obmedziť na minimum.

Je tiež dôležité pamätať na pitný režim. Pite aspoň 1 liter vody denne, okrem čaju alebo kávy.

Ďalšie spôsoby, ako použiť melón na chudnutie

Okrem diéty môžete využiť aj ďalšie možnosti použitia melónu na chudnutie. Môžete sa držať pôstne dni alebo jesť sladkú dužinu v noci.

Pôstne dni na melóne

Odborníci na výživu vedia, ako schudnúť na vodnom melóne bez diéty. Ak sú diéty rýchlymi spôsobmi, ako schudnúť, potom pôstne dni pomôžu zbaviť sa 400-600 g nadváhy denne, o čom svedčia recenzie férovej polovice, ktorá túto metódu chudnutia na sebe vyskúšala. V tento deň nemôžete jesť nič iné ako dužinu zrelých bobúľ. Je dovolené konzumovať 1, 5-2 kg vodného melónu denne, pričom spotrebujete veľké množstvo vody.

plátky melónu na chudnutie

Melón na noc

Vodné melóny vám pomôžu schudnúť, ak ich budete jesť v noci. Je však dôležité vziať do úvahy niekoľko nuancií. Pretože bobule je diuretikum, nemali by ste ho jesť tesne pred spaním.

Vodný melón je možné použiť ako náhradu za večeru. Pomôže vám to zbaviť sa ďalších gramov. A keďže je bobule výdatným výrobkom, pocit hladu po takejto večeri nebude mučiť.

Ako si vybrať melón

Ak chcete schudnúť na diéte z vodného melónu, nepoškodí vaše zdravie, musíte vybrať správne bobule. Dnes sa dusičnany používajú pri pestovaní vodných melónov. Ide o látky, ktoré sú pre telo toxické a spôsobujú nevoľnosť a závraty. Okrem toho je v týchto bobuliach obsah vitamínov, mikro- a makroelementov minimálny.

Podľa vzhľadu melónu je ťažké zistiť, či boli na jeho pestovanie použité dusičnany. Ale keď prídete domov, môžete urobiť jeden test. Aby ste to urobili, musíte zozbierať vodu do nádoby, spustiť tam plátok bobúľ a nechať 15 minút. Počas tejto doby by šťavnaté bobule nemalo stratiť tvar a rozmazať sa vo vode. Ak sa to stane, potom je lepšie taký vodný melón zlikvidovať. Mnoho ľudí tieto rady ignoruje a jedia bobule pestované na dusičnanoch, pretože za to zaplatili peniaze. Je však potrebné pripomenúť, že nikto nebude dávať lieky v lekárni zadarmo a zdravotné následky po použití „chemických" vodových melónov môžu byť dosť vážne.

Záver

Odpoveď na otázku, či je možné na vodnom melóne schudnúť, je kladná. Pozreli sme sa na najúčinnejšie diéty, z ktorých každá vám nielen pomôže schudnúť, ale prospeje vášmu zdraviu. Ak budete melón jesť 7-10 dní, každý sa môže zbaviť 7-10 kg nadváhy. Malo by sa však pamätať na to, že pri tejto metóde chudnutia nemôžete jesť nič iné ako melón. Tí, ktorí chcú schudnúť 3-4 kg prebytočných kíl, to môžu urobiť tak, že 30 minút po každom jedle zjedia šťavnatú dužinu. Je však vhodné, aby na proces chudnutia dohliadal dietológ, ktorý vyberie najlepší spôsob, ako schudnúť.