Ako schudnúť za týždeň: jednoduchá, ale účinná diéta na 7 dní s KBZHU a receptami

dietetické odporúčania na chudnutie

Profesionálni odborníci na výživu pôsobia ako jednotný front proti drastickému chudnutiu. Skutočnosť, že hovoríme o zhodení 10 kg a viac, spôsobuje medzi lekármi vlnu rozhorčenia. Varujú pred mnohými nebezpečenstvami, ktoré so sebou prináša dramatické zníženie kalorického príjmu potravy.

Čo je PP? Prispieva to k chudnutiu?

PP je špeciálny druh správnej výživy, ktorý zaisťuje normálny vývoj a rast tela, zachovanie životných funkcií a posilňuje zdravie človeka.

PP diéta zahŕňa dodržiavanie správnej diéty a príjmu potravy. Cieľom je konzumácia zdravých potravín bohatých na stopové prvky, vitamíny a rastlinné tuky, ako aj odstránenie nezdravých potravín (vyprážané, údené, rýchle občerstvenie, pečivo, hranolky atď. ).

Zásada správnej výživy

Zásady dobrej výživy na chudnutie sú nasledujúce:

 • frakčný príjem potravy-5-7 krát denne s intervalom 2, 5-3 hodiny;
 • jesť iba vtedy, ak cítite mierny pocit hladu;
 • nedostatok prejedania sa. Pamätajte si, že pocit sýtosti prichádza iba 20 minút po jedle, takže vstaňte od stola s pocitom ľahkého nasýtenia;
 • večera by sa mala uskutočniť najneskôr 3 hodiny pred spaním;
 • počítanie kalórií. Pokúste sa kontrolovať množstvo bielkovín, uhľohydrátov a tukov vo vašej každodennej strave;
 • Jedenie by sa malo vykonávať pomaly a pokojne bez sledovania televízie alebo iného rušenia. Je potrebné zlepšiť trávenie, funkciu čriev a tiež znížiť množstvo jedla;
 • dostatočná spotreba filtrovanej vody (1-2 litre) a inej tekutiny počas dňa. Voda často uspokojuje hlad a urýchľuje metabolizmus, pozitívne ovplyvňuje pečeň;
 • odmietnutie nasýtených tukov a rýchlych uhľohydrátov: vyprážané, múčne výrobky, rýchle občerstvenie, cukry, sýtené nápoje, mastné mliečne výrobky, bravčové mäso, rastlinný olej atď. Mali by ste ich skúsiť nahradiť jogurtmi, medom, hovädzím (kuracím) mäsom, olivovým olejom atď . ;
 • pri varení používajte nasledujúce metódy: varenie v pare, dusenie, varenie a pečenie. Odstráňte vyprážané;
 • potraviny bohaté na uhľohydráty by ste mali jesť v prvej polovici dňa a bielkovinové potraviny v druhej;
 • odmietnutie alkoholu. Okrem vysokého obsahu kalórií alkoholické nápoje výrazne zvyšujú chuť do jedla. Spoločnosť sa však príležitostne môže nechať rozmaznávať pohárom červeného vína, pretože má pozitívny vplyv na cievy a náladu.

Dodržiavanie všetkých týchto pravidiel pri nadváhe vám pomôže schudnúť 10 kg mesačne doma pri zvýšenej fyzickej aktivite. Systém PP je predsa náhradou veľmi kalorických potravín s bezvýznamnou nutričnou hodnotou pre zdravé.

Koľko môžete schudnúť za 2 týždne

Ľudia majú tendenciu sa obávať toho, ako vyzerajú pred dôležitými udalosťami a letnou sezónou. Podarí sa vám schudnúť za 2 týždne a zhodiť kilogram „darovaných" pirohov? Všetko závisí od toho, akú kombináciu chudnutia ste si pre seba vybrali: diéta, systém zdravého stravovania, cvičenie. Dva týždne sú krátka doba, aby ste dosiahli hodnotný výsledok, musíte cvičiť intenzívne a vždy v komplexe „výživa plus šport".

Ako schudnúť 10 kg za 2 týždne

Aplikácia na mínus 10 kg za 2 týždne je uskutočniteľná, ale dá to veľa práce. Záležitosť sa nezaobíde iba s obmedzením škodlivých produktov. Musíte zmeniť mnohé zo svojich návykov, aby nahromadená hmotnosť rýchlejšie zmizla. Čo robiť, aby ste schudli 10 kg za 2 týždne:

 1. Krátko pred jedlom (a na prázdny žalúdok) vypite pohár vyčistenej vody (minerálnej, ale nie sýtenej). Ak nie sú žiadne problémy s gastrointestinálnym traktom, potom je lepšie do pohára vytlačiť viac citrónovej šťavy.
 2. Raňajky sú povinnou súčasťou diéty. Keď si dáte svoje ranné jedlo, počas dňa nebudete cítiť strašný hlad. Jedzte tiež zlomkovo.
 3. Nejedzte tesne pred spaním, a ak naozaj chcete, vypite 200 ml kefíru (ak je obsah tuku nízky).
 4. Mali by byť vylúčené škodlivé nápoje (sóda, alkohol, kupované šťavy), rýchle občerstvenie, pečivo, údené mäso, sladkosti. Pri chudnutí je to všetko tabu.
 5. Vyberte si správne procesy spracovania potravín: varenie, dusenie, pečenie bez oleja, varenie v pare, grilovanie je lepšie ako vyprážanie alebo vyprážanie.
 6. Jedzte málo, ale aktívne spaľujte kalórie so zvýšenou záťažou.
dodržiavanie pitného režimu pri diéte

5 kg za 2 týždne

Vyhliadka na chudnutie 5 kg za 2 týždne je lákavá. Toto je vykonateľná úloha. Nastavením určitých obmedzení na jedlo a športovaním sa budete môcť zbaviť ďalších päť kilogramov bez toho, aby ste sa obzvlášť vyčerpali. Osvojte si návyky, ako schudnúť 5 kg za 2 týždne:

 1. Pred raňajkami vypite pohár čistenej vody s citrónom (za predpokladu, že neexistuje zápal žalúdka s vysokou kyslosťou).
 2. Na raňajky - grapefruit alebo pomaranč, možno použiť orechy.
 3. Obed - 100% proteín (kura, jogurt, tvaroh).
 4. Občerstvenie by malo byť iba zdravé. Jedzte šalát alebo ovocie namiesto lupienkov.
 5. Večeru držte skoro a jednoducho, bez sacharidov.
 6. Vykonávajte školenia, cvičte nielen „problémové" zóny, ale aj všetky svalové skupiny.

Ako schudnúť 7 kg za 2 týždne

Ak nebolo vždy možné obmedziť sa a ďalšie centimetre sú viditeľné na bokoch, bokoch, páse, budete musieť aktívne pracovať. Vďaka športovým aktivitám a obmedzeniam v jedle dokážete schudnúť 7 kg za dva týždne a keď diétu opustíte, výsledok si aj uložíte. Ako to spraviť:

 1. Neprekračujte mieru spotreby denne - 1 000 kcal. Jedná sa o malé množstvo jedla, ale je jednoduchšie stratiť nadbytok za 2 týždne. Dôležité je, čo jete. Nemôžete schudnúť tým, že zjete jeden čokoládový koláč na 1 000 kalórií denne: týmto spôsobom si skôr môžete všimnúť poruchu a prebytočné kilá nezmiznú.
 2. Jedzte zdravú výživu, píšte si denník o svojich cvičeniach a jedálnych lístkoch.
 3. Športujte s mierou: budete jesť málo jedla, a preto je lepšie dávať prednosť plávaniu, meranej dlhej chôdzi a behaniu.
 4. Pite veľa vody a v noci, aby ste „zabili" pocit hladu, vypite šálku teplého čaju bez medu, stévie a cukru. Aby ste schudli za 2 týždne, musíte odstrániť všetky sladidlá z tekutín.
 5. Nesnažte sa zamerať sa na chudnutie, venujte sa užitočným aktivitám, venujte čas koníčkom, práci.
chudnutie beh

Najťažšie na chudnutí je začať

Ženy a muži, ktorí chcú odstrániť nadváhu, netušia, kde začať:

Počiatočná fáza zahŕňa introspekciu a určenie príčiny.

Psychicky sa nalaďte, aby ste schudli. Odborníci na výživu odporúčajú mať si zošit, zošit alebo zošit. Zavádzajte pravidelne stanovené ciele, úlohy a získané výsledky. Na porovnanie pred a po je potrebné zaznamenať osobné ukazovatele: aktuálna hmotnosť, pás, hrudník a boky, odhadovaná a požadovaná telesná hmotnosť, zvýraznenie dôvodu veľkej hmotnosti.

Je dôležité naladiť sa psychologicky. Osobám starším ako 50 rokov sa odporúča znížiť telesnú hmotnosť pod dohľadom odborníka na výživu.

V tomto veku sa všetky procesy v ľudskom tele spomaľujú, preto dochádza k pomalému odstraňovaniu tukových usadenín.

Správne si stanovte cieľ - postavu požadovanej hmotnosti. Cieľ a cieľový dátum musia byť realistické a dosiahnuteľné. Zníženie telesnej hmotnosti za mesiac o 3-4 kg neuškodí.

Diétu je potrebné zaviesť postupne. Telo sa teda rýchlo adaptuje na nové podmienky a nebude zažívať stres.

Takmer všetci odborníci na výživu odporúčajú kombinovať správnu výživu s cvičením. Pri veľkom množstve nadváhy je potrebné zacvičiť si v posilňovni s inštruktorom, ktorý vám pomôže vybrať správne cvičenia a dodržať techniku ich realizácie.

Najjednoduchšia diéta

Najľahší spôsob, ako schudnúť, je zbaviť sa zlých stravovacích návykov. Ak budete každý deň uprednostňovať iba zdravé jedlo, môžete dosiahnuť úžasné výsledky. Na dosiahnutie súladu sa odporúča niekoľko ďalších pravidiel:

 1. Jedzte do 18: 00. Všetko, čo sa do tela dostalo potom, sa automaticky ukladá vo forme tukových zásob.
 2. Organizujte štyri jedlá denne. Keď je jedlo prijímané často a v malých porciách, pre telo je oveľa jednoduchšie zvládnuť trávenie a vstrebávanie živín. Optimálna prestávka medzi jedlami je 3-3, 5 hodiny.
 3. K stolu si sadnite, len keď pocítite hlad. V tomto prípade je chybné oprieť sa o jedlo, akonáhle žalúdok zareaguje dunivou reakciou. Možno má smädný. A v tomto prípade stačí vypiť pohár vody.
 4. Neprejedajte sa. Ak sa cítite sýti, je lepšie odložiť tanier jedla, aj keď sa vám porcia zdá malá.
 5. Jedlo pripravujte zdravým spôsobom. To znamená, že vyprážanie potravín na zelenine alebo masle je zakázané. Varenie, dusenie a varenie v pare pomôže zachovať prospešné vlastnosti jedla.
 6. Normalizujte pitný režim. Vypite najmenej 1, 5 litra čistej vody denne.

Na bezbolestné chudnutie sa odporúča vylúčiť zo stravy všetky obilniny, okrem ovsených vločiek, pohánky a perličkového jačmeňa. Banány a hrozno sú zakázané. Zabudnúť by ste mali na alkohol a jedlá, ktoré stimulujú vašu chuť do jedla (v prvom rade ide o pikantné jedlá).

efektívne chudnutie ovocia

10 kg

Mnohí sa pýtajú, ako schudnúť desať kilogramov za 14 dní? Odborníci na výživu ubezpečujú, že úloha je náročná, ale uskutočniteľná. V tomto prípade je prísna diéta s nízkym obsahom sacharidov v poriadku. Musí sa tiež uplatňovať podľa pravidiel počas všetkých dvoch týždňov:

 1. Rozdelte stravu na 5-6 jedál. Každá porcia by nemala prekročiť hranicu 200 gramov. Vezmite si napríklad 2-3 občerstvenie medzi tromi štandardnými jedlami.
 2. Jediným povoleným zdrojom uhľohydrátov (pretože telo bez nich nemôže správne existovať) je ovocie, napríklad jablká alebo citrusové plody.
 3. Všetky varené jedlá by mali byť nepodmienené, vrátane rastlinného oleja, soli a korenia. Výstup: naplňte jedlo citrónovou šťavou.

Ako teda môžete schudnúť za 2 týždne pomocou nízkosacharidovej diéty a čo môžete jesť:

 1. Chudá hydina alebo ryby. Najlepším východiskom je uvariť alebo uvariť tieto výrobky v pare - takto neplytvajú všetkými živinami a nepoškodia postavu.
 2. Surová zelenina. Takéto výrobky prakticky neobsahujú uhľohydráty (okrem zemiakov). Niekedy môžete zeleninu uvariť v pare.
 3. OvocieMôžu sa konzumovať počas občerstvenia, aby telo nepociťovalo silný hlad.
 4. Voda. Pred každým jedlom (pol hodiny) musíte vypiť aspoň jeden pohár čistej destilovanej vody. Naštartuje proces trávenia, takže zjedené jedlo sa vstrebá rýchlejšie.

7 kg

Predtým, ako schudnete o 7 kg za 14 dní, musíte si položiť otázku: „Môžem po uplynutí diéty udržať upravený režim? "Konsolidácia výsledku a jeho udržanie je najdôležitejšou úlohou, inak sa hmotnosť vráti v dvojnásobnom množstve. Ak chcete schudnúť 7 kg za dva týždne, je 1000 kalorická diéta perfektná. Význam je jednoduchý: bude potrebné stanoviť režim spotreby nie viac ako tisíc kcal denne. Možnosť ponuky na jeden deň na chudnutie:

 1. Raňajky: kefír - 100 ml, kúsok ražného chleba.
 2. Obed: ovocie podľa vlastného výberu (jablko, slivka (2 ks), hruška, pomaranč atď. ).
 3. Obed: chudá varená hydina alebo ryby - 80 g, čaj / káva, akákoľvek čerstvá zelenina - 200 g.
 4. Popoludňajšie občerstvenie: pohár mlieka, sendvič so syrom.
 5. Večera: dusená zelenina - 200 g, varené kuracie / morčacie mäso - 100 g.
kefír na chudnutie pri diéte

Ako schudnúť 5 kg

Mnoho ľudí sa pýta, koľko môžete schudnúť za 2 týždne? Ak je úlohou schudnúť 5 kg, môžete si vybrať nie najprísnejšiu diétu. Všetky ostatné pravidlá tiež zostávajú v platnosti: hodiny fitnes, pitie veľkého množstva vody a obmedzenie jedla, rozdelenie stravy na 4-5 jedál. „Dvojtýždňová" diéta bude vyzerať takto počas prvých 7 dní (druhý týždeň s približne rovnakou stravou):

 1. Pondelok: varené vajíčka, vkusná kaša, čaj / káva bez cukru.
 2. Utorok: varené hovädzie mäso - 100 g, paradajkový a uhorkový šalát, nízkotučný kefír.
 3. Streda: mäso - 100 g, čierny chlieb - pár plátkov, jablká
 4. Štvrtok: vajíčka uvarené na mäkko-2 ks, ražný chlieb, nízkotučný kefír, jablká.
 5. Piatok: varené kura - 300 g, pár uhoriek, čaj bez cukru.
 6. Sobota: kefír, ryža s dusenou zeleninou, ovocie, káva.
 7. Nedeľa: chudé mäso - 400 gramov, čaj, ovocie, zelenina.

15 kg

Pre tých, ktorí si kladú otázku: „Ako veľmi môžete schudnúť za 2 týždne? "Základné pravidlá sa opäť nemenia. Menu na jeden deň:

 1. Skoré raňajky: čaj, hruška, kúsok syra.
 2. Neskoré raňajky: nízkotučný tvaroh s ovocím.
 3. Obed: pohánka s dusenou rybou, zeleninový šalát alebo teplá polievka.
 4. Popoludňajšie občerstvenie: pohár mlieka s nízkym percentom tuku.
 5. Večera: varené kura s ryžou.
ovsené vločky s ovocím na chudnutie

Názory lekárov a kontraindikácie pre rýchle diéty

Akákoľvek diéta narúša normálny rytmus života tela, takýto zásah nie je vždy bez následkov. Istá kategória lekárov je kategoricky proti obmedzeniam, sú pre správnu výživu.

Lekári varujú pred nebezpečenstvom:

 • pokračovanie v diéte viac ako odporúčanú dobu;
 • kontraindikované u tehotných žien;
 • je prísne zakázaný v prípade metabolických porúch, rakoviny, diabetes mellitus, kardiovaskulárnych a iných závažných chorôb.

Dietológovia a rodinní lekári niekedy odporúčajú svojim pacientom 7-dňovú diétu, ktorá pomôže zvládnuť nadváhu. Schudnuté kilá prinášajú späť zdravie a radosť zo života.

Odborníci na výživu poukazujú na pozitívne aspekty:

 • uhľohydráty sú vylúčené - hlavná príčina obezity;
 • telo ľahko prijíma jedlo;
 • rýchle chudnutie a uvoľnenie tela z toxínov.

Necítiť sa dobre počas akéhokoľvek systému na chudnutie je budíček. V prípade vážneho porušenia ihneď zastavte. V prípade zdravotných problémov je lepšie zdržať sa hlasovania alebo sa poradiť s odborníkmi.

Účinné diéty na chudnutie

Naliehavo sa musíte obliecť do krásnych šiat a neviete, kam dať pár kíl navyše, dávajte si pozor na jedlo. Z prebytku kalórií a nedostatku pohybu v páse sa rýchlo objavia nové centimetre

Ak už premýšľate o tom, ako môžete schudnúť za týždeň, potom prišiel čas na núdzové chudnutie. Aby ste rýchlo získali štíhlu postavu, budete musieť obmedziť svoj jedálny lístok.

Je pre vás jednoduchšie schudnúť podľa konkrétneho jedálnička? Ponúkame približnú diétu na týždeň, ktorá rýchlo pomôže schudnúť 7 kg.

Plán chudnutia Produkty Nápoje
Pondelok: deň zeleniny zelenina varená, pečená alebo surová zázvorový čaj, voda
Utorok: deň mäsa 3 krát denne chudé mäso, 250 gramov (kuracie filety alebo varený králik) voda, bylinkový čaj
Streda: sacharidový deň ovocie, jogurt voda, čaj, káva s cukrom
Štvrtok: polievkový deň polievka z perličkového jačmeňa, boršč, zeleninová polievka minerálna voda, voda, čaj alebo káva
Piatok: deň rýb ryby a trochu zeleniny kefír
Sobota: deň múky pirohy a buchty s mierou voda
Nedeľa: deň zeleniny varené zemiaky, zelenina, korenie na zázvor Čajová káva

Jednoduché recepty na diétne jedlá

Môžete si vyberať z rôznych receptov, aby diéta nepôsobila príliš monotónne.

Tekvicová kaša bez krúp

tekvicová kaša bez obilnín na chudnutie

Zloženie:

 • tekvicová dužina - 500 g;
 • mlieko - 0, 5 lyžice . ;
 • maslo podľa chuti;
 • cukor - 1 lyžička;
 • soľ - na špičke noža.

Príprava:

 1. Tekvicovú dužinu nakrájame na malé kúsky.
 2. Mlieko sa naleje do hrnca, privedie do varu, hodí sa tam tekvica, soľ a cukor.
 3. Zamiešajte.
 4. Varte 20-30 minút za občasného miešania, pretože kaša sa ľahko pripáli.

Len čo je tekvica mäkká, rozšľahajte ju mixérom a pridajte olej, môžete ju posypať štipkou škorice.

Klasická vinaigretta

chudá venegrette na chudnutie

Ingrediencie na 1 porciu:

 • repa - 0, 5 ks . ;
 • kyslá kapusta - 150 g;
 • zemiaky, mrkva, nakladaná zelenina, cibuľa - 1 ks;
 • zelený hrášok - 1, 5 lyžice. l.
 • olivy - voliteľné.

Príprava:

 1. Mrkva, zemiaky a repa sa varia so šupkou, až potom sa olúpu a nakrájajú na kocky.
 2. Cibuľu a uhorku nakrájame na tenké pol krúžky.
 3. V záverečnej fáze pridajte kyslú kapustu a zelený hrášok.
 4. Dochutíme rastlinným olejom.
 5. Zamiešajte.

Taliansky šalát s krevetami a cestovinami

Na šalát budete potrebovať:

 • akékoľvek cestoviny z tvrdej pšenice („perie" a „mašle" vyzerajú krásne) - 50 g;
 • krevety - 100 g;
 • cherry paradajky - 4-5 ks . ;
 • olivy podľa chuti;
 • rozmarín - 1 vetvička;
 • malá cibuľa - 1 ks.

Príprava:

 1. Cestoviny sa varia al dente (keď sú hotové, ale ešte nie sú rozvarené).
 2. Krevety rozmrazíme, ošúpeme a jemne osmažíme na rastlinnom oleji s cesnakom a rozmarínom.
 3. Keď cestoviny vychladnú, pridajte rozpolené cherry paradajky a olivy, cibuľu na pol krúžky, krevety a omáčku na báze masla, cesnaku a rozmarínu.
 4. Na vrch posypte šalát čerstvými bylinkami.

Plnené cukety

plnené cukety na chudnutie

Ingrediencie na 1 porciu:

 • stredná cuketa - 1 ks . ;
 • mleté kura - 150 g;
 • cibuľa - 1 ks . ;
 • paradajka - 1 ks . ;
 • malá mrkva - 1 ks . ;
 • Provensálske bylinky podľa chuti;
 • muškátový oriešok - štipka;
 • jemný syr - 25-30 g.

Príprava:

 1. Mrkvu nakrájajte na strúhadle, cibuľu nakrájajte nadrobno, zľahka orestujte s mrkvou a paradajkami.
 2. Posypeme provensálskymi bylinkami.
 3. Mleté mäso je solené, zmiešané s dusenou zeleninou.
 4. Cuketa je pozdĺžne prekrojená a zbavená jadrovníka.
 5. Namiesto toho vložte mleté mäso a pečte vo fólii v rúre 10 minút.
 6. Fólia sa odstráni, pečie sa ďalších 10 minút.
 7. Posypeme syrom a dusíme ďalšie 2-3 minúty.

Okrem plnených cukiet je možné podobné jedlo pripraviť aj z baklažánu a papriky.

Mrkvový a jablkový šalát

mrkvový a jablkový šalát na chudnutie

Zloženie:

 • mrkva - 2 ks . ;
 • jablko - 1 ks . ;
 • rastlinný olej - na tankovanie;
 • zelenina podľa chuti;
 • citrónová šťava - trochu, aby pokrm nestmavol.

Príprava:

 1. Jablko je olúpané a nakrájané na tenké plátky, mrkva je nakrájaná na strúhadle.
 2. Ochutíme rastlinným olejom, pridáme bylinky.
 3. Posypeme citrónovou šťavou.

Najjednoduchšia bielkovinová diéta

Najjednoduchšia bielkovinová diéta na chudnutie je navrhnutá na 2 týždne a nepomôže vám rýchlo schudnúť, ale poskytne stabilnejší a zdravší výsledok.

Ak dodržíte všetky odporúčania, aktívny šport, môžete schudnúť aj o 10 kg, ak použijete jeho tvrdú verziu, znížite množstvo porcií, ale nezmeníte pomer produktov, aby ste telu dodali všetko, čo potrebuje. Alternatívne - 6 kg počas 7 dní, tiež pri obmedzení zjedeného množstva. Jedálny lístok bude zároveň obsahovať iba jedlo, ktoré poskytne príležitosť viesť plnohodnotný život.

V ľudskej strave predstavujú proteíny až 12%. Ale ak držíte diétu, ich počet sa výrazne zvyšuje v dôsledku skutočnosti, že podiel tukov a uhľohydrátov klesá. Musíte sa vzdať pečiva, tučných syrov, sladkostí, niektorých druhov zeleniny a ovocia.

V tejto dobe je dôležitý pohyb a pitný režim. Fitness, plávanie a behanie pomôžu nielen vybudovať svalovú hmotu, ale tiež znížia zaťaženie obličiek, ktoré toto množstvo bielkovín poskytuje. Denne musíte vypiť najmenej 1, 5 litra čistej vody.

Zásady diéty

Diéta je založená na nasledujúcich zásadách (môžete jesť denne týždeň, pričom si vyberiete akúkoľvek možnosť podľa chuti):

Čas prijatia

Stravovanie (voliteľné)

Možnosti raňajok

 • nízkotučný tvaroh bez cukru, ale s bobuľami alebo jablkom;
 • omeleta so špenátom alebo stonkovým zelerom;
 • celozrnný chlieb so syrom, varené kuracie prsia a zelený šalát

Možnosti obeda

 • tofu tvaroh so zeleninovým šalátom a celozrnnými rezancami;
 • šalát s krevetami;
 • šošovicová polievka so zeleninou;
 • pečená morka so zeleninou a zeleným šalátom

Možnosti večere

 • dusený králik s prílohou k zelenine (niektorí odborníci na výživu radia quinoa, je to zdravá obilnina, ale nie je to lacné);
 • chudé ryby v paradajkovej omáčke;
 • ryby varené so zelenými fazuľkami;
 • kuracie filety dusené s koreňom zeleru

Medzi povolenú zeleninu patrí:

 • uhorky;
 • cuketa;
 • mrkva;
 • zeler.

Soľ sa používa v minimálnom množstve. Tuky sú tiež obmedzené. Sú už obsiahnuté v mäse, aj keď v malých množstvách, a do šalátov sa nepridáva viac ako 1 polievková lyžica. l. zeleninový olej. Bielkovinová ponuka môže obsahovať sacharidy, ale iba v prvej polovici dňa. Ide napríklad o toasty z celozrnného chleba alebo kaše - pohánky, ovsených vločiek, ale iba z obilnín, a nie z vločiek.

Účinné diéty na rýchle chudnutie za týždeň

Fitness cvičenia na formovanie postavy a spaľovanie tukov sú čiastočnou metódou na dosiahnutie tohto cieľa. Expresné diéty vám pomôžu schudnúť za krátky čas až 10 kg. Konečný výsledok chudnutia závisí od zvolenej diéty, trpezlivosti a sily vôle vydržať v navrhovanom menu po potrebnú dobu, ako aj od rozumného odchodu zo stravy. Dávame vám do pozornosti účinnú diétu na chudnutie, na konci ktorej budete s výsledkom spokojní.

Diéta na pohánke - mínus 7 kg

pohánka na chudnutie pri diéte

Pohánka je nízkokalorický, ale uspokojivý výrobok, ktorý vám umožní, aby ste pri pohánkovej diéte necítili hlad. Do konca týždňa vás čaká mínus 7 kilogramov. Denná dávka pozostáva z pohánkovej kaše bez soli, cukru, oleja. Jedálny lístok je vhodné diverzifikovať kefírom (1 l). Nezabudnite vypiť najmenej 1, 5 litra vody denne. Do konca týždňa si doprajte pár sliviek. Tretí deň bude výsledok chudnutia viditeľný. Pohánková diéta je účinná a nemá žiadne kontraindikácie. Rýchle diéty na chudnutie sú zakázané pre tehotné a dojčiace ženy.

Na kefír - mínus 10 kg

účinná kefírová diéta na chudnutie

Kefírová mono diéta je obzvlášť obľúbená medzi tými, ktorí chcú schudnúť. Denne musíte vypiť až 50 ml nízkotučného kefíru. V prvý deň je vhodné diverzifikovať stravu 4 ks. zemiaky "v uniformách" bez soli, v druhom - 400 g tvarohu, v treťom - 500 g akéhokoľvek ovocia, vo štvrtom - varené kuracie prsia, v piatom - 400 g zeleniny. Šiesty úplne vykladací deň pre telo: iba minerálna voda. Siedmy deň - 500 ml kefíru plus 600 g ovocia. Nezabudnite piť vodu do 2 litrov denne. Musíte sa zbaviť stravy postupným zavádzaním vysokokalorických potravín do stravy tela.

Na ovsených vločkách - mínus 3 kg

ovsená diéta na chudnutie

Ako každá iná diéta, odborníci na výživu majú zakázané pozorovať mono-diétu na ovsených vločkách viac ako 1 týždeň: začnú poruchy tela. Ovsené vločky alebo valcovaný ovos na vode sú skladom minerálov a základných vitamínov, vlákniny pre dobre koordinovanú prácu tráviaceho traktu. Okrem toho, že vám diéta s ovsenými vločkami pomôže schudnúť o 3-4 kg za 7 dní, pomôže prečistiť organizmus od voľných radikálov a škodlivého cholesterolu.

Ovesná diéta alebo „recept na francúzsku krásu" vyžaduje pre väčší účinok predbežné očistenie tela varenou ryžou od toxínov a toxínov. Za týmto účelom uvarte želé so 4 lyžicami. l. ryža a liter vody. Nápoj nevypúšťajte a po jeho užití neberte jedlo a nápoje, okrem vody, prísne 5 hodín. Čistenie tela sa vykonáva raz denne počas 10 dní. Diéta pozostáva z ovsených vločiek vo vode (4 krát denne), v občerstvení - ovocia, okrem banánov, hrozna, čaju so zázvorom, vody. Po 6 mesiacoch schudnite.